Jak odmienić starą lampę?

Dostaliśmy przed przeprowadzką kilka rzeczy, które innym okazywały się już być niepotrzebne, a my je z chęcią przyjęliśmy, na czas przeczekania kryzysu finansowego, jaki chyba często się pojawia pod koniec budowania i urządzania domu.

Jednym z takich przedmiotów była duża srebrna loftowa lampa o średnicy 50 cm. Niestety nijak nie pasowała nam do żadnego pomieszczenia. Dlatego postanowiłam dać jej drugie życie i usadowić ją w kuchni, a przy tym przerobić tak, aby jednak do wnętrza pasowała.

W niewielkiej kuchni mamy szare szafki, czarne blaty i do tego złote uchwyty. Postanowiłam zatem lampę kolorystycznie do kuchni dopasować. Tak wielka lampa zasłania nam trochę całokształt kuchni, ale na razie tak musi pozostać. Grunt, że została wykorzystana i mamy lampę, zawsze lepsze to, niż zwisająca żarówka 🙂

Malujemy lampę – DIY

Co jest nam potrzebne:

  • wałek do malowania
  • niewielki pędzelek do wykończeń
  • farba o odpowiednim kolorze, u nas czarna emalia altax szybkoschnąca (bardzo lubię z nią pracować, nie śmierdzi, dobrze kryje i jest bezpieczna dla dzieci)
  • farba w sprayu – kolor złoty
  • stara lampa 🙂 nowa też może być:)

Krok 1. Czyszczenie

Lampę należy umyć, na początek można wodą z płynem do mycia naczyń, następnie odtłuścić (może to być woda z octem) i poczekać aż wyschnie.

Krok 2. Malowanie

Zaczęliśmy malowanie od warstwy zewnętrznej. Nie należy nanosić jej zbyt dużo, żeby nam nie spływała po obłej powierzchni.

Po delikatnym przeschnięciu odwracamy i malujemy środek złotym sprayem. I tu kolejna uwaga! Pryskamy sprayem delikatną warstewkę. Nawet jeśli wydaje nam się, że gdzieś jest coś niedomalowane, to lepiej uzupełniać to kolejnymi warstwami, niż od razu spryskać za dużo farby, bowiem, w tym momencie za duża ilość sprayu lubi sobie ściekać po powierzchni, tworząc nieładne zacieki.

W czasie, gdy obie strony, złota i czarna sobie schną, malujemy kolejne części lampy (jeśli są) odpowiednim kolorem. U nas była to plastikowa obudowa kabli, która ładnie pokryła się czarną farbą.

20161202_165305

Aby uzyskać efekt jak na zdjęciach poniżej, nanieśliśmy wałeczkiem 3 warstwy czarnej farby. I tyle samo warstw złotego sprayu.

Krok. 3 Wykończenie

Lampa pokryta trzema warstwami farby powinna już wyglądać idealnie, ale wszystko zależy od rodzaju farby oraz powierzchni lampy.

Na koniec kładziemy lampę na płaskiej powierzchni osłoniętej najlepiej jakąś tekturą i malujemy pędzelkiem rant lampy, na którym mogły się znaleźć niedociągnięcia lub naloty złotej farby z wnętrza. Na tym nasza praca się kończy, a lampa zostaje totalnie odmieniona i  wygląda zupełnie jak nowa.

Oto efekt naszej pracy:

 

Jak Wam się podoba?

 

 

Pozdrawiamy, Papierowy Dom

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s