7 najświeższych trendów we wnętrzach w 2017 / interior design 2017

Koniec roku to czas podsumowań i przygotowań do czegoś nowego, nieznanego. Co przyniesie nam nowy rok, tego nie wiemy, ale możemy mieć pewne przewidywania dotyczące nowych trendów. Przeglądając ostatnio magazyny wnętrzarskie oraz strony projektantów nasunęło mi się pewne podsumowanie tego co staje się we wnętrzarstwie raczej passe,  a co dopiero do nas nadchodzi i próbuje się przedostać nieśmiało na salony.

Co odchodzi:

  1. styl skandynawski – co prawda, proste, jasne wnętrza zawsze będą w modzie i żadne nowe trendy nie zmuszą nas do zmiany stylu, ale obecnie prawie każdy w domu ma coś w stylu scandi, stoliczki, dywaniki, kuchnie itd., a nie chcemy przeciez mieć w domu tak, jak każdy
  2. Geometryczne wzory – po zachłyśnięciu się modą na heksagony w łazienkach, kuchniach i na ścianach, czy to w formie płytek, półek albo lusterek, przychodzi czas na kształty bardziej rzeczywiste, naturalne, związane z ziemią, naturą
  3. Meble z palet– odchodzą do lamusa już od jakiegoś czasu, ale nadal są sprawnie wykorzystywane w aranżacjach
  4. Mosiądz – kolor złota we wnętrzach na każdym kroku, lampa w kolorze mosiądzu, klamki, świeczniki, lampki i ozdóbki, jednym słowem elementy przepychu,  a w zamian za to wchodzi bardziej stonowany brąz
  5. Zimne szarości – w związku z odchodzącą modą scandi, również zimne szarości powinniśmy zastąpić cieplejszymi naturalnymi barwami
  6. Żarówki Edisona – chwilowy szał na żarówki retro doprowadził do tego, że obecnie spotykamy je niemalże wszędzie.

Trendy 2017 (interior design)

1.Wszechobecny korek

– i inne materiały użytkowe. Korek jest materiałem ciepłym, naturalnym, tworzącym zdrowy mikroklimat we wnętrzach. Korek ma właściwości izolacyjne termicznie i akustycznie, amortyzuje uderzenia, jest elastyczny, poddaje się naciskowi, ale wraca do poprzedniej formy po jego ustaniu, jest antystatyczny, odporny na działanie wilgoci. Na dodatek jest bardzo ekologiczny i pozyskiwany w sposób nieszkodliwy dla środowiska naturalnego. Korek staje się bardzo na topie. Wykorzystywany jako materiał na podłogę w postaci płytek lub paneli korkowych, podobnie na ścianę w formie płytek czy „boazerii”. Ten materiał przejawia się w bardzo wielu najnowszych stylizacjach i dając bardzo ciekawy efekt.

784c66fd62b846aa86bf0917c61ea4f4
płytki korkowe 

żródło: pinterest.com

korkowa-podloga
podłoga z korka/ cork floor

źródło: http://www.brandfloors.com/

product_1
Płytki ścienne z korka / cork tiles

źródło: http://www.bamboo-innovations.ca/

2.Ciemne drewno

wypiera drzewo w odcieniach blond. Do tej pory wszystko było jasne, białe, meble w kolorze drewna dąb sonoma w połączeniu z bielą. Teraz nadchodzi era drzewa o ciemnych głębokich barwach nawet w połączeniu z czernią.

dark-wood-floor-600x337
ciemne drewno we wnętrzu / dark wood

źródło: http://www.home-designing.com/

3. Stare meble

antyki, vintage nadal będą w modzie, jednak nie jak do tej pory przerobione, przemalowane… Mają być naturalne, takie jak wyglądały w czasach swojej świetności.

modern-interior-design-for-victorian-homes-2017-of-architecture-witching-victorian-decor-ideas-for-luxury-homes-1024x825
meble vintage 

źródło: http://modern-homedesign.com/

4.Zieleń-

kolor, który będzie królował nam w 2017 roku. Piękna naturalna zieleń, pod różnymi postaciami, czy to będą ściany, kanapy, czy dodatki, ale soczysta zieleń jest na topie. A ponadto kolory ziemi, pastele w tych tonacjach. Będzie to powrót do natury. Dodatkowo w wielu projekcjach ukazuje się modny tzw. jeans blue zastępując ciemne niebieskie kolory i granaty.

interior-design-color-trends-for-2017-greenery
Zieleń 

źródło: http://roomdecorideas.eu/

b279f31a0be15abee95d4fef9342de51

źródło: http://www.bykoket.com

5.Terakota

wchodzi na nasze salony. To również hit nadchodzącego sezonu. Zapomniany już trochę materiał, staromodny, ale na topie. Kładziona na podłogi do każdego pokoju, jako ozdoba na ścianach czy przy kominku. Modnie i naturalnie ocieplimy jej kolorystyką wnętrze. Mnie osobiście ten trend nie przekona, bowiem są to kolory, odbiegające zupełnie od mojej stylistyki.

616ca2a0fa20b5fbc23daa239e6db1de
Terakota na podłodze 

źródło: http://www.culturesouthwest.org.uk/

6.Optymalizacja przestrzeni,

wykorzystanie każdego jej skrawka w odpowiedni i użyteczny sposób. Tempo życia sprawia, że w domu spędzamy coraz mniej czasu. Bardzo wiele osób swoje cztery kąty wykorzystuje w zasadzie tylko spania, przechowywania oraz porannej i wieczornej toalety. Szczególnie ludzie młodzi, żyjący w pośpiechu, dla nich niepotrzebne są przestrzenie. Ważne, żeby miejsce zamieszkania było blisko centrum i aby wszystko mieć szybko pod ręką.Dlatego tak istotne jest obecnie zoptymalizowanie mieszkania pod kątem użyteczności i pomieszczenia wszystkich niezbędnych rzeczy na bardzo niewielkiej przestrzeni. W związku z tym dużą rolę odgrywają również rzeczy spełniające kilka funkcji np. 2 lub 3 w jednym.

living-space-young-people-taipei-9
Optymalizacja małej przestrzeni życiowej 

źródło: http://interiorzine.com/

7.Tapicerowane zagłówki

– kolejny hit, który ogarnął chyba wszystkich projektantów wnętrz. Zagłówki w sypialniach mają być widoczne i koniecznie tapicerowane, a może nawet cała ściana obłożona materiałem.

upholstered-headboard_130415_01-800x546
tapicerowane zagłówki 

źródło: http://vryheidherald.co.za/

46f03a585ef931062f2a06b4fbb3b69f
tapicerowany zagłówek 

źródło: http://nuvodesigninteriors.com/

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s