Obrazy we wnętrzu

 

Osobiście uwielbiam obrazy. Wraz z mężem mamy do nich słabość. Wcale nie muszą być to jakieś dzieła sztuki, po prostu malowane obrazy do nas przemawiają. Zazwyczaj kupujemy je na aukcjach  charytatywnych, ewentualnie wycieczkach, dlatego dla nas każdy obraz ma swoją historię. Nie muszą być idealne, mogą być namalowane niewprawną ręką dziecka, ale mają swoją duszę i przekaz, dlatego je kochamy.

Obrazy mogą nadawać wnętrzu przytulności, bowiem zapełniają puste ściany. Pasują do każdego rodzaju wystroju. Nie ma znaczenia, czy pomieszczenie jest urządzone w stylu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym, czy scandi. Do każdego wnętrza możemy dopasować rodzaj obrazu tak, aby pasował do danej stylistyki wystroju lub wręcz przeciwnie, dzięki takiemu zabiegowi nadać wnętrzu lekko innego charakteru.

Niekoniecznie jednak malowidło musi być np. nowoczesne, aby pasowało do modernistycznego wnętrza, bardzo ważnym elementem jest rama obrazu. To dzięki niej obraz nabiera swej pełni i dodaje wnętrzu charakteru. Choć we wnętrzach urządzonych ascetycznie idealnie pasują obrazy bez ram.

Styl nowoczesny

Do pomieszczeń nowoczesnych i minimalistycznych pasują gładkie, proste ramy, bez dodatkowych ozdób.

#architecture#apartment#luxury#luxurydesign#interiordesign#artwork#art#instagood#instadecor#bedroom

A post shared by AMA.studio (@aboura_mohamed_arch_studio) on

Styl klasyczny

Do stylu klasycznego pasują wszystkie rodzaje ram w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy wnętrzu nadać odrobiny luksusu, mogą to być zdobione złote ramy, a jeśli chcemy, aby efekt był delikatny, to zwykłe proste ramy znajdą się tu idealnie. Podobnie drewniane ramy bez zbędnych dekorów pasowały będą do każdego pomieszczenia.

I think we need more pillows😉⠀

A post shared by Barclay Butera Interiors (@barclaybutera) on

Jak widać, obrazy pasują wszędzie i w każdym pomieszczeniu. Warto, aranżując wnętrza pomyśleć o tym, jaką funkcję mają pełnić w naszym wnętrzu obrazy i dobrać dla nich odpowiednie ramy oraz miejsce na ścianie. Jeśli mają one jako pierwsze przykuwać nasz wzrok, to umieszczamy je w centralnym miejscu w atrakcyjnych ramach, a jeśli mają być tylko dopełnieniem aranżacji, to ulokować je na ścianie bez zbędnych dodatkowych stylizacji.

 

Natomiast jeśli chcemy stworzyć małą galerię obrazów, to proponuję wcześniej odpowiednio ją rozplanować, aby po ewentualnym nawierceniu dziur w ścianach i powieszeniu obrazów nie okazało się, że całość niestety dobrze nie wygląda i jest daleka od naszych wyobrażeń. Jak stworzyć galerię idealną przedstawiam tutaj.

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s