Wanna wolnostojąca w niewielkiej łazience

Wybór wanny

Postanowiliśmy, że w naszej łazience będzie wanna wolnostojąca. Na ten pomysł wpadliśmy przypadkowo, będąc w jakimś sklepie z płytkami, w którym była aranżacja łazienki właśnie z taką wanną. Bardzo nam się to spodobało i stwierdziliśmy, że taka i żadna inna. Trochę jednak entuzjazm nam opadł, jak okazało się, że ich ceny to tak średnio 4-5 tysięcy złotych. Jednak doszliśmy do wniosku, że zaoszczędzimy na czymś innym, a wanna wolnostojąca będzie. Po głębszej analizie tego typu wanien okazało się, że można całkiem dobrą wannę kupić poniżej 3 tysięcy złotych.

Wanny poniżej 3000 zł:

akrylowe:
wolnostojaca_prostokatna_wanna_z_akrylu_z_systeme_5960752810
2699zł

http://www.meble.pl/

066ea9831d0ae0bcb6ff0923d4faafce
2516 zł

http://www.besco.eu/produkty/

kompozyt sanitarny:
dsc4018
2290 zł

http://www.balexim.com.pl/

konglomerat dolomitowy (lany marmur):
282f0ce6
2699 zł

Marmite S.A. The beauty of precision.

Są też wanny za ok. 2500 zł w marketach typu castorama czy obi, ale my jakoś nie mamy zaufania do marketów, bo tam zazwyczaj są artykuły niestety gorszej jakości.

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystkie mają swoje plusy i minusy, trzeba przeanalizować, co jest dla nas najważniejsze przy wyborze wanny wolnostojącej- odporność na zarysowania, ciepło w dotyku, utrzymywanie ciepłej wody podczas kąpieli, wygląd, trwałość, możliwość czyszczenia dostępnymi specyfikami, cena. Ideału nie ma, a wybór należy do nas.

Wanny akrylowe

Najczęściej spotykane są wanny akrylowe. Są ciepłe w dotyku, wytłumiają dźwięk lania wody, dłużej trzymają ciepło, dość łatwo się je czyści powszechnymi specyfikami, ale niestety są podatne na zarysowania. Dużym plusem jest cena.

Wanny stalowe

Wanny stalowe z wyglądu są trudne do odróżnienia od akrylowych. Mają podobną połyskującą powłokę, są jednak chłodniejsze w dotyku. Dzięki odpowiedniej emalii są odporniejsze na działania mechaniczne i zabrudzenia. Są też głośniejsze, ale można temu zaradzić obkładając je styropianem, dzięki czemu dłużej też będziemy utrzymywali w niej ciepło.

Wanny kompozytowe

Trwały, odporny na zarysowania i działania mechaniczne. Przyjemny w dotyku, ciepły, długo utrzymuje ciepło, jednak minusem tego materiału jest wysoka cena. Dosyć ciężki. Bardzo polecany przez użytkowników. Materiał ten zaliczany jest do luksusowych ze względu na swoje właściwości, dlatego też ceny wanien są wyższe. Piękne polskie wanny hand made można zobaczyć i wybrać tutaj.

Konglomerat marmurowy, dolomit

Konglomerat jest materiałem dość zimnym i może to być sporą wadą w wannie, ale za to długo utrzymującym ciepło. Jest odporna na działania mechaniczne, ale niekoniecznie już na zabarwienia. Wanny z konglomeratu pokrywane są tzw. żelkotem, który zabezpiecza wannę przed zarysowaniami i nadaje jej piękny wygląd. Jeśli produkty są zrobione z dobrej jakości dolomitu i powleczone odpowiednią ilością żelkotu, to nic nie powinno się z nimi dziać, ale tanich zamienników nie polecam. Sami posiadaliśmy drogą umywalkę dolomitową i była bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, ładnie błyszczała i nie miałam do niej zastrzeżeń, ale są produkty dolomitowe bardzo niskiej jakości i wtedy nie będziemy zadowoleni z użytkowania takiego sanitariatu. Jeśli w jakiś sposób uszkodzilibyśmy dolomitowy produkt w łatwy sposób możemy go naprawić dostępnymi zestawami naprawczymi do tego typu przedmiotów. Lepiej czyścić dostępnymi preparatami specjalnie dostosowanymi do tego rodzaju wanien, bowiem popularne środki mogą wpłynąć na matowienie i wygląd wanny.

Wybór należy tylko do nas

wanna

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s